Skip to main content

Kariera

Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach działa od 1950 roku.
Oferuje usługi bankowe dla małych i średnich przedsiębiorstw, samorządów, rolników oraz klientów indywidualnych.

Bank prowadzi działalność na terenie województwa mazowieckiego oraz województw ościennych: kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego.
Na dzień 30 czerwca 2020 roku posiadał 12 placówek. Wszystkie placówki ulokowane były na terenie województwa mazowieckiego. Centrala Banku mieści się w Łomiankach.
MBS Bank należy do największego zrzeszenia banków spółdzielczych w Polsce – Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.

Bankowość spółdzielczą wyróżnia jej relacyjny charakter, który kładzie nacisk na budowanie długotrwałych i bliskich relacji z Klientami. Banki spółdzielcze to instytucje prospołeczne i silnie zaangażowane w działalność charytatywną na rzecz swoich lokalnych środowisk.

Bankowość spółdzielcza ma duży potencjał. Wyraźnie odróżnia się od bankowości komercyjnej. Banki spółdzielcze charakteryzują się tym, że:

  • strukturę właścicielską w 100% tworzy polski kapitał,
  • pieniądze Polaków pozostają w kraju;
  • o udzieleniu wsparcia finansowego decyduje człowiek, a nie systemy, poprzez rzeczowe podejście i zrozumienie specyfiki klienta;
  • proces decyzyjny jest szybki, mniej skomplikowany, a usługi dobrane pod indywidualne potrzeby;
  • są różnorodne, każdy z banków ma własną strategię funkcjonowania.

Procesy rekrutacyjne rozpoczynamy od publikacji ogłoszeń wewnątrz naszej firmy, a także na stronie – kariera, portalach ogłoszeniowych, w gazetach lokalnych.

W Mazowieckim Banku Spółdzielczym w Łomiankach proces rekrutacji składa się z 5 etapów:

I etap – Aplikacja online
Aktualne oferty pracy publikujemy w zakładce kariera. Jeśli znalazłeś interesującą Cię ofertę, prześlij do nas CV na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wszystkie przesłane do nas aplikacje trafiają do specjalistów Komórki kadrowej. Każda przesłana do nas aplikacja jest uważnie czytana i analizowana pod kątem naszych oczekiwań i kwalifikacji kandydata.

II etap – Rozmowa telefoniczna
Z osobami, które zostaną wyłonione w I etapie rekrutacji, kontaktujemy się telefonicznie w celu pozyskania od Kandydatów dodatkowych informacji oraz umówienia terminu wywiadu telefonicznego.

III etap – Wywiad telefoniczny
Pracownik Komórki kadrowej kontaktuje się z Kandydatem w celu przeprowadzenia wywiadu pod kątem profilu danego stanowiska Kandydaci, którzy pozytywnie przejdą etap wywiadu telefonicznego, zostają zakwalifikowani do spotkań z osobami decydującymi o wyborze kandydatów do dalszej rekrutacji.

IV etap – Rozmowa kwalifikacyjna
Spotkania odbywają się z Menadżerem, dla którego prowadzony jest proces rekrutacyjny. Podczas spotkania rekrutacyjnego Kandydat otrzyma informacje dotyczące zespołu, w ramach którego będzie współpracować oraz pozna specyfikę stanowiska.
W trakcie spotkania rekrutacyjnego mogą pojawić się dodatkowe metody weryfikacji wiedzy oraz umiejętności Kandydata.tj. testy wiedzy, kwestionariusze osobowości, Assesment Center oraz testy psychometryczne, które badają zdolność podejmowania właściwych decyzji i wnioskowania na podstawie danych liczbowych i statystycznych.

V etap – Informacja zwrotna
Wszystkie osoby biorące udział w procesach rekrutacyjnych otrzymują drogą mailową informację dotyczącą statusu rekrutacji. Po dokonaniu selekcji i wyborze Kandydata następuję ostateczna rozmowa z udziałem Prezesa Zarządu.

Jeżeli oferta zostanie przyjęta następuje etap zatrudnienia.

Mazowiecki Bank Spółdzielczy w Łomiankach poszukuje kandydatów na stanowisko: