Śledź informacje dotyczące zagrożeń w sieci

Jeżeli chcesz mieć pewność, że nikt nie wykorzysta Twojego numeru PESEL bez Twojej wiedzy (czyli nie weźmie na Ciebie kredytu, ani nie kupi czegoś na raty, itp.) to skorzystaj już dziś z usługi zastrzeż PESEL, która umożliwia:

  1. Zastrzeżenie numeru PESEL. 
  2. Cofnięcie zastrzeżenia numeru PESEL. 
  3. Ustawienie automatycznego zastrzeżenia numeru PESEL. 
  4. Sprawdzenie historii weryfikacji numeru PESEL przez instytucje i firmy. 
  5. Podgląd historii zmian statusu.

Zastrzeżenie pomoże zminimalizować ryzyko związane w nieuprawnionym wykorzystaniem Twoich danych. Więcej informacji na: https://www.gov.pl/web/gov/zastrzez-swoj-numer-pesel-lub-cofnij-zastrzezenie

 

Z uwagi na pytania kierowane do Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Łomiankach dotyczące dostępnych możliwości sprawdzenia czy dane osobowe naszych Klientów nie zostały ujawnione przez kogokolwiek w sieci, podajemy poniżej kilka przydatnych informacji w tym zakresie.

  1. W serwisie bezpiecznedane.gov.pl (uruchomionym przez Ministerstwo Cyfryzacji, Centralny Ośrodek Informatyki oraz zespół CERT przy Państwowym Instytucie Badawczym NASK), można sprawdzić, czy adres e-mail którego używamy, jest potencjalnie zagrożony przez atak hackerski. Link do strony: https://bezpiecznedane.gov.pl/
  2. Sprawdź, jak to działa i nie daj się okraść!
    Zachęcamy także do obserwowania profilu zespołu CERT Polska na FacebookuTwitterze oraz stronie https://cert.pl/, które zawierają najnowsze informacje jak cyberprzestępcy kradną hasła, dane itp z komputerów oraz co ważniejsze jak przed takimi atakami można się zabezpieczyć.