Wnioski w Programie Rodzina 500 plus w Mazowieckim Banku Spółdzielczym w Łomiankach.

Minął ponad rok od wprowadzenia rządowego Programu „Rodzina 500 plus”. Korzystanie ze świadczenia wychowawczego w zbliżającym się okresie świadczeniowym wymaga złożenia nowego wniosku. Będzie to możliwe już od 1 sierpnia. Klienci MBS BANK mają możliwość złożenia wniosku do Programu Rodzina 500 plus za pośrednictwem systemu bankowości internetowej e-MBS.

W okresie od 1 sierpnia do 30 września 2017 r. w systemie e-MBS będą dostępne wnioski Rodzina 500+ na dwa okresy świadczeniowe:

  • Wniosek na aktualnie trwający okres, który kończy się 30 września 2017 r. (dotyczy  to tych rodzin, którym np. urodziło się dziecko, na rzecz którego może być wypłacane świadczenie jeszcze w tym okresie)
  • Wniosek na nowy okres trwający od 1 października 2017 r. do 30 września 2018 r.  Od 1 października 2017 r. systemie e-MBS będzie dostępny wyłącznie wniosek na nowy okres świadczeniowy.

MBS BANK pośredniczy w wymianie informacji pomiędzy Klientem a Ministerstwem Rodziny, Pracy  i Polityki Społecznej. Klient korzystając z systemu bankowości internetowej, może samodzielnie wypełnić oraz przesłać wniosek bez wychodzenia z domu.

Sekcja dot. Programu Rodzina 500 plus jest skonstruowana w intuicyjny sposób, by maksymalnie ułatwić uzupełnianie wniosku. Klient może korzystać z pomocy i wskazówek wyświetlanych na ekranie. Po wypełnieniu na wskazany przez Klienta adres e-mail wysyłane jest potwierdzenie wpłynięcia wniosku do systemu Emp@tia, prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy  i Polityki Społecznej (UPO – Urzędowe Potwierdzenie Odbioru). Następnie wniosek jest dystrybuowany do lokalnych urzędów, które rozpatrują go pod względem merytorycznym oraz podejmują  decyzję o przyznaniu lub odrzuceniu świadczenia.

 

Sprawdź aktualne kursy walut

Zobacz kursy walut